Příběh Mejkap box FOR HELP

Zapojte se i vy – kosmetika může pomáhat dobré věci! Koupí jednoho boxu přispějete 100 Kč na terapie KOSMÍK v neurorehabilitační klinice AXON pro Anetku Kupcovou.

Anetce je dnes 8 let a od narození se potýká s dětskou mozkovou obrnou. Dle lékařských prognóz po narození neměla Anetka nikdy chodit, mluvit, vidět, slyšet, komunikovat nebo se na nás smát.

To vše díky své velké bojovnosti překonala a malými krůčky, společně se svými rodiči bojuje dál.

Zvládá ujít až 100m. Celý rok 2017 se nesl v duchu rehabilitací po operaci nohou. Anetka dře a dře a to nejen nožky, ale snaží se i v mentální rovině. Jde to pomalu, ale jde to.

Pomoci můžete koupí Mejkap box FOR HELP.

Více info o Anetce Kupcové zde.

 ‚‚Můj příběh je o nekončící dřině a vůli postavit se na své nohy.

Mám poškozené 2/3 mozku, neměla jsem přežít a pokud ano, tak pouze jako ležící, nepohyblivá a mentálně retardovaná. Narodila jsem se 3. 11. 2010 a prvních 10 dnů jsem byla v kómatu. V 10 měsících jsem se zvládla otočit sama na bříško. V 1 roce a 2 měsících jsem se začala plazit. Vydrželo mi to opravdu dlouho. Ve 2,5 letech jsem začala lézt po čtyřech a ve 3 letech a 2 měsících jsem začala „chodit“ po kolínkách, tzv. ve zvýšeném kleku. Ve svých 5 letech jsem začala dělat své první krůčky a peru se s nimi stále. V 6 letech jsem podstoupila operaci obou nožiček, nyní mám v každé po jednom šroubu a dřina pokračuje. V 7 letech jsem řečově a mentálně na úrovni 3 – letého dítěte. Zvládám ujít až 100 m. Celý rok 2017 se nesl v duchu rehabilitací po operaci nohou. Dřu a dřu a to nejen nožky, ale snažím se i v mentální rovině.

Jde to pomalu, ale jde to! Protože chci!“

Anetka Kupcová

Back to Top